انواع کاشی ها قسمت اول

انواع کاشی

 

این روز ها کاشی ها به داشتن تنوع بالا در طرح، رنگ، کیفیت و ابعاد معروفند ولی یکی از مواردی که عموم مردم در مورد آن اطلاعات کافی ندارند انواع کاشی از نظر ساختار است. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا برای کاربرد های مختلف از کاشی مناسبی که ساختار آن با کاربرد شما سازگار می باشد را انتحاب کنید و به این صورت سرمایه ای که با آن قصد خرید کاشی دارید را به درستی خرج می کنید. شاید الان متوجه این موضوع نشوید، ولی بعد از مطالعه ی این مطلب خواهید فهمید که چطور می توانید با خرید درست، هزینه های خود را برای خرید کاشی به شدت کاهش دهید.

 

 انواع کاشی ها از نظر ساختار

 

کاشی ها در انواع مختلفی تولید می شوند که دسته بندی های متفاوتی می توانند داشته باشند. در اینجا نگاهی به انواع کاشی ها از نظر ساختار می اندازیم:

 

کاشی های پرسلانی

 

این کاشی ها در دمای بسیار بالا پخته می شود و همین موضوع باعث می شود که این نوع کاشی تراکم بسیار بالا، مقاومت، سختی و استحکام بالاتری نسبت به سایر کاشی ها داشته باشد.

 

کاشی های پرسلانی

کاشی بدنه سیمانی

 

روند ساخت این کاشی ها به این صورت است که ماده سازنده ی آنها را درون قالب میریزند و آنها را با حرارت می پزند یا به صورت طبیعی خشک می کنند، همچنین می توانند برای رنگ دهی به این کاشی در ماده ی اولیه آنها از رنگ استفاده کنند.
برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و بالا بردن مقاومت آنها در برابر لکه گرفتن باید بعد از نصب آنها را حتما درزگیری کنید.

 

کاشی موزائیکی

 

این کاشی ها که در دو نوع پرسلانی و یا سرامیکی و در اندازه 2.5 سانتی متر مربع ساخته می شوند و طریقه نصب آنها می تواند به صورت تکی باشد یا ابتدا آنها را روی صفحه های پلاستیکی یا کاغذی پیش نصب کنند و سپس از آن استفاده کنند. این موزاییک ها دو نمونه ی لعاب دار و بدون لعاب دارند.

 

 

بیشتر بدانید: انواع کاشی ها قسمت دوم
 

dchtilegroup
در تاریخ 24 آگوست 2021
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.